Grupa PRZEDSIĘBIORSTW DEMPAN działa na polskim rynku od 1980 roku. Jest wieloletnim sprawdzonym partnerem szeregu firm polskich i zagranicznych.
Więcej info
s
Polski

TMVL (TMVL, TMVLX)

TMVL (TMVL, TMVLX)
TMV ( MV,TMVX,TMVBL,TMVXBL)
Termostatyczne zawory rozprężne serii TMVL są używane w chłodnictwie ogólnym oraz w produkcji seryjnej urządzeń chłodniczych. Znajdują zastosowanie w urządzeniach z jednym lub kilkoma obiegami chłodniczymi jak zamrażarki, maszyny do produkcji lodu i lodów, urządzenia do schładzania mleka, komory chłodnicze, systemy klimatyzacyjne i pompy ciepła.

TMVL - Termostatyczne zawory rozprężne

Z wymiennymi dyszami i oddzielnym korpusem zaworu.

Opis:
· Jeden element termostatyczny zaworu potrzebny dla instalacji z wewnętrznym i zewnętrznym wyrównaniem ciśnienia. Przyłączenie ciśnienia jest zintegrowane z korpusem - bazą przyłączeniową zaworu.
· TMVL: Element termostatyczny i korpus zaworu z wewnętrznym wyrównaniem ciśnienia; dla pojedynczego wtrysku w instalacjach z jednym lub kilkoma obiegami chłodniczymi.
· TMVLX: Element termostatyczny i korpus zaworu z zewnętrznym wyrównaniem ciśnienia dla zapewnienia optymalnego odparowania we wszystkich instalacjach. Wymagany w przypadku wielopunktowego wtrysku z użyciem rozdzielacza cieczy.
· Napełnienie kombi-adsorpcyjne.
- Możliwość użycia jednego zaworu dla kilku rodzajów czynnika chłodniczego (tabela na str.2)
- Napełnienie czujnika jest wrażliwe na zmiany parametrów czynnika i zapewnia szybką reakcję dzięki czemu możliwa jest praca z ustawioną minimalną wartością przegrzewu.
- Napełnienie czujnika nie jest wrażliwe na temperaturę rurki kapilary i głowicy zaworu.
- Charakterystyka tłumiąca powoduje stabilną pracę zaworu
· Odpowiednie dla układów wykorzystujących odszranianie gorącymi parami czynnika
· Regulowana wartość przegrzewu
· Przyłącza lutowane
· Korpus zaworu – baza przyłączeniowa dostępna w wersji kątowej i przelotowej
· Wyjątkowa trwałość dzięki wykonaniu głowicy i przepony ze stali nierdzewnej oraz połączeniu tych elementów za pomocą spawania w gazie ochronnym
· Zespół wymiennych dysz
· Czynniki chłodnicze: R134a, R401A, R12, R22, R407C,
R407A, R404A, R507, R402A, R407B, R502, R124, R227

Zawory dla innych czynników dostępne na zamówienie.

Zastosowanie

Termostatyczne zawory rozprężne serii TMVL są używane w
chłodnictwie ogólnym oraz w produkcji seryjnej urządzeń chłodniczych.

Znajdują zastosowanie w urządzeniach z jednym lub kilkoma obiegami chłodniczymi jak zamrażarki, maszyny do produkcji lodu i lodów, urządzenia do schładzania mleka, komory chłodnicze, systemy klimatyzacyjne i pompy ciepła.

Materiał
Korpus: Mosiądz
El. termostatyczny: Stal nierdzewna
Przyłącza: Miedź

Montaż
· Zawory mogą być montowane w dowolnym położeniu.
· Przewód zewnętrznego wyrównania ciśnienia powinien mieć średnicę 6 mm lub 1/4, zgodnie z kierunkiem przepływu czynnika. Zaleca się poprowadzenie przewodu łukiem, aby zapobiec dostania się oleju do linii wyrównania ciśnienia.
· Zalecane jest zamontowanie czujnika w górnym, przednim odcinku poziomej linii ssącej, natomiast nigdy nie należy montować czujnika za zaworem zamykającym. Dla wszystkich zaworów termostatycznych zaleca się zaizolowanie czujnika, aby zapobiec oddziaływaniu temperatury otoczenia.
· Nie wolno wyginać ani zgniatać czujnika przy zakładaniu klipsa czujnika podczas montażu
· Śruby montażowe mocujące głowicę zaworu do korpusu powinny być dokręcane krzyżowo, z momentem obrotowym 12 Nm.
· Przeróbki konstrukcyjne zaworu są zabronione.
· Nie należy studzić korpusu wodą po przylutowaniu. Może to spowodować pęknięcia i zniekształcić powierzchnią uszczelniającą.

Załączniki
L.p. Typ dokumentu (wersja) Nazwa pliku Rozmiar
1. TMVL KK PDF TMVL KK.pdf 632 KB